"Пирин" излъга "Черно море" във Варна с гол в 94-ата минута

Пирин сложи край на серията си от осем поредни мача без победа

© LAP.bg

„Пирин“ сложи край на серията си от осем поредни мача без победа

Със стабилна игра в защита и гол дълбоко в добавеното време „Пирин“ победи „Черно море“ с 1:0 в първия двубой от 17-ия кръг на Първа лига. Тимът от Благоевград спечели гостуването си във Варна след страхотно изпълнение от пряк свободен удар на юношата на „Арсенал“ Конър Хендерсън.

Двубоят на стадион „Тича“ предложи футбол в ниско темпо и малко положения за гол. „Черно море“ владееше топката през повечето време, по-настоятелно търсеше попадението и имаше значително повече шансове да отбележи.

„Пирин“ обаче беше дълбоко прибран и добре организиран в отбрана. Тимът на Милен Радуканов беше концентрирал всичките си усилия в защита и рядко позволяваше на съперника да създаде реални опасности пред Благой Макенджиев.

През първото полувреме нямаше нито една възможности за гол пред двете врати. Макенджиев трябваше да се намесва за пръв път в 52-ата минута, когато Антон Огнянов стреля отляво, а топката рикошира в крака на бранител. Вратарят внимаваше и изби на сигурно в корнер.

Пирин излъга Черно море във Варна с гол в 94-ата минута

© LAP.bg

При последвалото центриране се стигна до разбъркване и шанс за Георги Илиев да стреля от воле в близост до вратарското поле. Изстрелът му обаче беше доста неточен.

В 60-ата минута Макенджиев излезе неразчетено при центриране отдясно, а Илиев успя да го прехвърли с глава от границата на наказателното поле. Стилиян Николов обаче се намеси решително пред голлинията.

В 61-ата минута отново Илиев се озова на добра позиция. Капитанът на „Черно море“ овладя топката по чудесен начин пред вратарското поле, но след това опитът му за изстрел от воле не се получи. В 70-ата минута Атанас Зехиров отправи добър фалцов изстрел към далечната греда, но топката профуча на около половин метър встрани от целта.

В 72-ата минута и Мариян Огнянов получи възможност да отбележи. Топката беше свалена с глава от Илиев, а бившият играч на „Левски“ стреля директно от въздуха, но не успя да уцели вратата.

© LAP.bg

Така се стигна до четвъртата минута на добавеното време, когато „Пирин“ получи пряк свободен удар около дъгата на наказателното поле. Хендерсън се зае с изпълнението и отправи чудесен изстрел с левия крак, при който топката се отби в напречната греда и се озова във вратата.

Това беше единственият точен удар на гостите и един от общо трите им в този мач. „Черно море“ отправи осем изстрела, но седем от тях преминаха покрай вратата на Макенджиев.

Варненци записаха седма загуба през сезона и пропуснаха шанса да се изкачат в първата шестица. Отборът, воден от Емануел Луканов, остава на седма позиция с 24 точки, с две по-малко от „Верея“ и „Ботев“.

„Пирин“ сложи край на серията си от три поредни загуби и общо осем последователни двубоя без победа. Благоевградчани не бяха печелили мач от 9 септември, когато разбиха „Локомотив“ (Пловдив) с 5:0. С днешния успех те събраха 16 точки, които им отреждат единадесетата позиция.